Loading…
Kryeministri malazez vjen sot në Kosovë
  • 14/02/2018 | 08:56

Kryeministri malazez vjen sot në Kosovë

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq sot do të qëndrojë në Kosovë.


Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e djeshme të qeverisë.

“Të mërkurën e viziton Kosovën kryeministri i Malit të zi. Është një nder që i bënë Kosovës. Ne tani po hyjmë në javën e aktiviteteve të shënimit të 10 vjetorit, iu kisha kërku të gjithëve ministrave të merrni përgjegjësinë dhe tu ndani kohë zyrtarëve që vijnë në Kosovë, që të jemi bashkë të dëshmojnë që kjo është një ngjarje e rëndësishme”, tha Haradinaj

Markoviq ka qenë dashur që të jetë në Kosovë javën që shkoi por ajo u anuluar pasi që aeroplani nuk mundi të aterpjë për shkak të kushteve atmosferike.

Markoviq sot pasdite do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj ndërsa nesër me presidentin e Kosovës Hashim Thaci dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë