Loading…

Kryeministri numëron të arriturat e javës

  • 04/12/2016 | 17:18

Kryeministri numëron të arriturat e javës

Kryeministri Isa Mustafa e ka bërë tashmë të përditshëm numërimin e të arriturave që ai pretendon se i ka shënuar qeverisja e tij.

Përmes një publikimi në Facebook, Mustafa ka thënë se Kosova pati një javë domethënëse.

Ai me këtë rast ndër të tjera ka përmendur njohjen nga Singapori dhe ratifikimin e Marrëveshjes së IPA’s.

Isa Mustafa, Bashkimi Europian

“Festuam 28 Nëntorin, morëm njohjen shumë të rëndësishme nga Singapori, ratifikuam Marrëveshjen e IPA-s me BE-në që na mundëson tërheqjen e 78 milionë eurove, si dhe përkujtuam Presidentin Rugova në 72 vjetorin e lindjes”.

Isa Mustafa te familja Rugova

“Po ashtu, bashkë me dy ministra mora pjesë në përurimin e urës që lidh dy komunat veriore të Republikës së Kosovës. Përkundër propagandës agresive të Beogradit, ju them me kënaqësi se Republika e Kosovës me vendosmëri po e fuqizon subjektivitetin e saj shtetëror, në të gjitha aspektet”.

Në fund kryeministri ka thënë se “rrugën e Kosovës drejt të ardhmes nuk mund ta bllokoj askush dhe në këtë rrugë nuk mund të na vonojë askush. Kjo sipas tij po dëshmohet në praktikë dhe në terren, dita e ditës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë