Loading…

Kryeministri që shkoi për të notuar dhe s’u kthye kurrë më: A është ky misteri më i madh në histori

  • 01/07/2019 | 11:57

Kryeministri që shkoi për të notuar dhe s’u kthye kurrë më: A është ky misteri më i madh në histori

Më 17 dhjetor 1967, Harold Holt kryeministri i Australisë shkoi për një notim në plazh dhe nuk u kthye kurrëm, transmeton Gazeta Metro.


Kjo është një nga misteret më të mëdha të gjitha kohërave, që ka vënë shumë pikëpytejte por asnjëherë ndonjë gjë reale, e cila do t’i jepte fund këtij diskutimi.

Supozohet se ai ishte fundosur dhe për nder të tij u mbajt një komemoracion në të cilin morën pjesë udhëheqës botërorë, përfshirë kryeministrin britanik Harold Wilson dhe presidentin amerikan Lyndon Johnson.

Por trupi i tij nuk është gjetur kurrë, duke ngritur teori qesharake, duke përfshirë edhe një libër që pretendon se kryeministri ishte rrëmbyer nga një nëndetëse kineze.

50 pas zhdukjes së tij, karriera e politikanit progresive australian Holt u zbeh tërësisht nga natyra misterioze e vdekjes së tij.

Një nga misionet më të mëdha të shpëtimit të Australisë u nis, por trupi nuk u gjet kurrë. Njeriu 59-vjeçar vuajti nga problemet e zemrës, por mungesa e një trupi ka krijuar shumë legjenda.

Një legjendë e ka atë që ai është marrë nga një nëndetëse kineze ose sovjetike ose nga jashtëtokësorët./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë