Loading…

‘Kryeministrit nuk i pelqeu të nënshkruante marrëveshje në Shtëpinë e bardhë! Ai përzgjodhi Villën e Titos!’

  • 19/03/2023 | 12:38

‘Kryeministrit nuk i pelqeu të nënshkruante marrëveshje në Shtëpinë e bardhë! Ai përzgjodhi Villën e Titos!’

Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, me një postim në rrjetin social Facebook, ka reaguar rreth ujdisë së djeshme në Ohër ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vucic, shkruan Gazeta Metro.


Gjoshi tha se presidenca amerikane nuk i u duk e mirë që të nënshkruante marrëveshje, dhe tani ka përfunduar në vilën e ish-diktatorit jugosllav, Josip Broz Tito.

“Kryeministrit nuk i pelqeu të nënshkruante marrëveshje në Shtëpinë e bardhë…! Ai përzgjodhi Villën e Titos …!”, ka shkruar Gjoshi.

Kujtojmë që mbrëmë ne Ohër, nën ndërmjetësimin e diplomatëve europian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajcak, kryeminsitri Kurti dhe presidenti serb Vucic arritën marrëveshjen për planin e zbatimit të planit franko-gjerman./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë