Loading…

Kryeministrja serbe i lutet Kosovës për heqje të taksës, thotë se po dëmtohet shëndeti i serbëve

  • 29/11/2018 | 19:43

Kryeministrja serbe i lutet Kosovës për heqje të taksës, thotë se po dëmtohet shëndeti i serbëve

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka folur për protestat e serbëve në veri të Mitrovicës.


Ajo ka mbështetur protestën e studentëve të Mitrovicës veriore kundër taksës ndaj prodhimeve serbe, shkruan gazetametro.net

Ajo ka thënë se taksa është e dëmshme për shkak të mungesës me furnizime ushqimore dhe ilaçe.

Brnabic ka shtuar se kjo ndikon në shëndetin e qytetarëve serbë në veri.

“Është e dëmshme kjo për shkak të mungesës me furnizimet ushqimore, produktet energjetike dhe gazetat serbe. Pra, me eliminimin e taksës do të sigurohet e drejtat dhe liria për të gjithë”, është shprehur ajo. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë