Loading…

Kryeparlamentari Veseli homazhe për Ilir Konushevcin e Hazir Malajn

  • 27/11/2018 | 12:34

Kryeparlamentari Veseli homazhe për Ilir Konushevcin e Hazir Malajn

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në homazhet për Gjeneral Major Ilir Konushevci, Hero i Kombit dhe Dr. Hazir Malaj, Dëshmor i Kombit, në hollin e Kuvendit.

Në këto homazhe Veseli u shoqërua nga deputetë të Partisë Demokratike, ndërsa pas tyre, shkroi një mesazh edhe në librin e zisë.

Kujtojmë se Qeveria e Kosovës miratoi me 11 shtator  propozim-vendimin për zhvendosjen e trupit të heroit të Kombit Ilir Konushevci në Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë