Loading…

Kryeparlamentari Veseli viziton Bajram Rexhepin në spital (Foto)

  • 19/04/2017 | 21:08

Kryeparlamentari Veseli viziton Bajram Rexhepin në spital (Foto)

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka qëndruar në orët e mbrëmjes në Qendrën Klinike Universitare, për të parë nga afër gjendjen e ish-kryeministrin Bajram Rexhepi, i cili është i shtrirë këtu, pas një sulmi në tru.


Kryeparlamentari Veseli, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike, i shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor, Curr Gjocaj; ministri Memli Krasniqi dhe disa zyrtarë të tjerë; ka qëndruar në Klinikën e Neurokirurgjisë, ku Rexhepi i është nënshtruar sot një operacioni neurokirurgjik.

Ai ka qëndruar për disa minuta në dhomën e Rexhepit, ka biseduar me familjarët, si dhe me mjekët rreth gjendjes së bashkëpartiakut të tij , raporton Ekonomia Online.

viz2

“Kam ardhur në cilësinë e kryetarit të Kuvendit t’i falënderoj doktorët dhe të shpreh përkrahjen për familjen”, tha Veseli, duke shprehur besimin se Rexhepi do ta fitojë këtë betejë.Bajram Rexhepi më herët ka qenë kryetar i Degës së PDK-së në Mitrovicë, detyrë të cilën e ka lënë pas përfshirjes në politikë të Veselit.

viz3

viz4

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë