Loading…

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot, këto janë pikat e rendit të ditës

  • 29/06/2021 | 08:17

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot, këto janë pikat e rendit të ditës

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot nga ora 16:00, ku do të ketë disa pika të rendit të ditës.


Një prej tyre është edhe caktimi i seancës plenare.

Njoftimi:

Mbledhja e Kryesisë

Rendi i ditës

1. Miratimi i procesverbali të mbledhjes së mëparshme të Kryesisë së Kuvendit,

2. Përgatitjet për Seancë plenare:

1. Deklarimet jashtë rendit të ditës,

2. Pyetjet parlamentare,

3. Shqyrtimi i Raportit Vjetor të Performancës së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2020,

4. Shqyrtimi i Raportit Vjetor të Radiotelevizionit të Kosovës për vitin 2020,

5. Shqyrtimi i Rekomandimit të Komisionit funksional për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë