Loading…

Kryesia e Kuvendit nesër vendos për Ligjin për Ushtrinë

  • 07/03/2017 | 23:59

Kryesia e Kuvendit nesër vendos për Ligjin për Ushtrinë

Kryesia e Kuvendit së bashku me shefat e grupeve parlamentare do të mblidhet të mërkurën për të diskutuar rreth procedimit të Projektligjit nr. 05/L-156 për Forcën e Sigurisë së Kosovës.


Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet në ora 10:00. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka dorëzuar sot kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit, projektligjin për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), që ka për qëllim ndryshimin e misionit të kësaj force. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë