Loading…

Kryesia sërish nuk vendos për seancën plenare

  • 01/11/2021 | 12:24

Kryesia sërish nuk vendos për seancën plenare

Kryesia e Kuvendit të Kosovës as sot nuk ka vendosur për caktimin e seancës plenare. Të njëjtit pritet të mbledhen sërish javën e ardhshme për vendimmarrje.


Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, duke arsyetuar dështimin e mbledhjes, tha se gjatë kësaj jave do të takohen grupet punuese për MSA-në.

Ndërsa, shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, kritikoi qeverinë për gazësjellësin, duke përmendur nevojën e debatit për këtë çështje në legjislativ.

Kritik u shfaq edhe shefi i grupit parlamentar te AAK-së, Besnik Tahiri, i cili tha se Kuvendi është jofunksional tash e sa javë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë