Loading…

Kryetari i Dardanëve: Kosova, zgjedhje e zemrës, jo e zorit

  • 07/04/2021 | 14:45

Kryetari i Dardanëve: Kosova, zgjedhje e zemrës, jo e zorit

Kryetari i “Dardanëve”, Luli Berisha ka reaguar lidhur me situatën e fundit.


Dje, ka pasur deklarata të shumta siç ishte ajo e babait të Leon Dajakut, i cili tha se FFK-ja nuk e ka kontaktuar djalin e tij, shkruan lajmi.net.

Por, ky i fundit para dy viteve në një emision kishte bërë të qartë se synimi i Dajakut ishte Gjermania.

Sidoqoftë, së fundmi, edhe kryetari i “Dardanëve”, ka reaguar mbi këtë çështje.

Postimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

“Kosova, zgjedhje e zemrës, jo e zorit!

Në vazhdën e disa përpjekjeve që disa persona po bëjnë për ta deformuar realitetin që njihet publikisht, ne si tifozëri “Dardanët” reagojmë kundër orvatjeve të tilla.

Askujt nuk ia imponojmë ta zgjedhë Kosovën, por i ftojmë që të mos keqpërdorin me emrin e kombëtares për kalkulime të tyre të ngushta.

Me respekt”, shkroi ai në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Kosova, zgjedhje e zemrës, jo e zorit!

Në vazhdën e disa përpjekjeve që disa persona po bëjnë për ta deformuar…

Posted by Luli Berisha on Wednesday, 7 April 2021

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë