Loading…

Kryetari i komunës që posedon mbi 60 mijë euro në bankë dhe tri vetura

  • 06/06/2019 | 15:57

Kryetari i komunës që posedon mbi 60 mijë euro në bankë dhe tri vetura

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka deklaruar se rreth 60 mijë euro para të gatshme në institucione bankare, sipas Agjencisë Kundër Korrupsion AKK, transmeton Gazeta Metro.


Në deklarimin e pasurisë për vitin 2019, Jashari ka deklaruar se mban mbi 61 mijë euro në tri banka të ndryshme private.

Në formularin e pasurisë së Bekim Jasharit janë deklaruar edhe një shtëpi dhe një parcelë tokë.

Po ashtu, i pari i Komunës së Skenderajt ka deklaruar tri vetura. Të tri veturat ka deklaruar se i ka blerë me mjete vetanake, raporton Insajderi.

Vlera e të tri veturave shkon mbi 60 mijë euro.

Jashari ka deklaruar se posedon edhe 50 për qind të aksioneve në kompaninë Premium Group, vlerën e të cilave e ka deklaruar 250 mijë euro. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë