Loading…

Kryetari i Malishevës pritet me nderime në Asamblenë e New York

  • 08/06/2023 | 21:18

Kryetari i Malishevës pritet me nderime në Asamblenë e New York

Kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), është pritur edhe në Asamblenë e New York, transmeton Gazeta Metro.


Kastrati, përmes një postimi në Facebook, ka ndarë një momente nga pritja, siç tha ai, emocionale dhe nderimin e jashtëzakonshëm që është bërë nga Asambleja e New York-ut.

“U jam shumë mirënjohës gjithë anëtarëve të këtij institucioni të rëndësishëm në Shtetin e New Yorkut, me theks të veçantë anëtarit të saj, z. Sam Pirozzolo, që para gjithë të pranishmëve shpalosi angazhimet dhe kontributin tim ndër vite”, ka shkruar Kastrati.

“Pa dyshim, falënderimet më të sinqerta i takojnë bashkatdhetarëve tanë në ShBA, që historikisht kanë kultivuar e fuqizuar miqësinë shqiptaro -amerikane, kanë integruar vlerat tona kombëtare brenda shoqërisë amerikane, janë kontribuuesit më të mëdhenj të kombit tonë për liri, pavarësi e zhvillim ekonomik, dhe shembulli më i mirë i një shqiptari që i promovon gjithë këto vlera, është miku ynë i mirë, z. Naser Nika, dhe shumë e shumë shqiptarë të tjerë, me të cilët ndihemi krenarë gjithë kombi shqiptar”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë