Loading…
Kryetari i Odës Ekonomike: 56% e bizneseve kanë humbur kontrata shkaku i vizave
  • 18/07/2018 | 18:54

Kryetari i Odës Ekonomike: 56% e bizneseve kanë humbur kontrata shkaku i vizave

Edhe pse shumë njerëz janë skeptik nga përfitimi që Kosovës do t’i sjell liberalizimi i vizave, e vërteta është krejt ndryshe. Vetëm në sektorin e ekonomisë, përjashto të gjitha tjerat, mos liberalizimi i vizave ka shkaktuar shumë dëme.


Kryetari i Odës Ekonomike, Berat Rukiqi, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka thënë se 56 për qind të bizneseve kanë humbur kontrata shkaku i mos liberalizimit të vizave.

“56% e bizneseve kane humbur kontrata dhe relacione te rendesishme biznesore, ndersa 62% kane pasur ndikime ne eksporte, si pasoje e mosliberalizimit te vizave”.

Ai ka thënë se liberalizim i vizave, do të ketë ndikim të jashtëzakonshëm në ndërkombëtarizimin e ndërmarrjeve kosovare. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë