Loading…

Kryetari i OEK’ut, Berat Rukiqi tregon projektet që mund të përfitojnë nga financimi amerikan

  • 23/09/2020 | 11:30

Kryetari i OEK’ut, Berat Rukiqi tregon projektet që mund të përfitojnë nga financimi amerikan

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka folur pas takimit me Odën Ekonomike serbe ku janë premtuar projekte të përbashkëta në kuadër të vizitës së delegacionit amerikan të kryesuar nga Richard Grenell dhe Adam Boehler. 


Berat Rukiqi përmendi disa prej sektoreve dhe projekteve që mund të përfitojnë nga ajo që ai e quan “financimi amerikan”.

Mes këtyre sektoreve përmendet Brezovica, sektori i IT-ve, sektori automativ, fabrika e baterive, projekti për Rugovën (Borea) etj.

Statusi i plotë:

Sektoret dhe projektet me mundesi te perfitimit te financimit amerikan:

– Brezovica
– Rugova (Borea)

Fabrika e baterive
– Termocentrali me LNG (Gas Natyror)
– Industria e perpunimit te ushqimit
– Qendra e logjistikws
– IT
– Sektori automativ
– Teknologjite 5G

Mundesite jane, neve na mbete te zhvillojme projekte te mira dhe fizibile

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë