Loading…

Kryetari i PDK’së në Mitrovicë tregon kur do të rrënohet muri

  • 03/02/2017 | 19:04

Kryetari i PDK’së në Mitrovicë tregon kur do të rrënohet muri

Ish-kryetari i Mitrovicës, Avni Kastrati, ka theksuar se situatën në Mitrovicën e veriut e cilëson si të ndërlikuar.


Në emisionin “Info Box” të RTV Dukagjinit, ai ka thënë se në ditët e ardhshme do të ketë tensione kur sipas tij, komuniteti serb – duke u dirigjuar nga Beogradi – do të veprojë.

“Unë mendoj se ata, derisa nuk e planifikojnë sfidën e radhës, nuk do e rrënojnë murin. Kur rrënohet muri do të burojë diçka tjetër e papritur. Jam i bindur se i kanë të aranzhuara dhe të planifikuara veprimet e ardhshme”, ka shtuar Kastrati.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë