Loading…

Kryetari i ri i KQZ’së: Daka është profesioniste, kam veç vlerësim pozitiv për të

  • 17/06/2021 | 15:42

Kryetari i ri i KQZ’së: Daka është profesioniste, kam veç vlerësim pozitiv për të

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, tha se ka vlerësim pozitiv për ish-kryetaren e këtij institucioni, Valdete Dakën.


“Daka është një profesioniste dhe nuk kam asgjë tjetër veç vlerësim pozitiv për të. Ka udhëheq çdo herë me KQZ dhe zgjedhjet kanë shkuar shumë mirë.

“Nuk e besojë që do të ketë ndonjë ndryshim aq drastik. Janë ditët e para të mijat këtu ku po njoftohem me të tjerë. Do ta vazhdojë punën e Dakës. Besoj se Daka e ka ruajtur parimin e paanësisë.

Tutje, Radoniqi tha se do të sigurohet që mbarëvajtja e zgjedhjeve lokale të shkoj në rregull dhe në përputhje me ligjet.

“Do të sigurohem që zgjedhjet të jenë më të sigurta dhe të ketë lehtësira në votim”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë