Loading…

Kryetari i Seul Park Won-soon u vetëvra pas akuzave për abuzim seksual

  • 10/07/2020 | 13:43

Kryetari i Seul Park Won-soon u vetëvra pas akuzave për abuzim seksual

Kryetari i popullarizuar i kryeqytetit të Koresë së Jugut, u raportua të jetë zhdukur ditën e enjte derisa u gjet i vdekur të premten pas një hetimi të gjerë të policisë. Ai kishte lënë një letër lamtumireshe ku shprehte keqardhjen por nuk e cekte akuzat për abuzim, transmeton Gazeta Metro.


Kryetari i Seul, 64-vjeç ishte një prej politikanëve më të fuqishëm të Koresë së Jugut derisa nuk e vrau veten. Ai ishte ngritur në postin e tij pa asnjë përvojë politike.

Pamjet e reja të kamerave të sigurisë e shfaqin atë duke dalë nga rezidenca e tij pasi kishte anuluar të gjitha takimet e ditës në orën 10:40.

Ai kishte lënë një letër familjes së tij ku kërkonte falje para se të nisej për në lokacionin në veri të Seul ku vdiq. Policia e gjeti trupin e tij pas 7 orë kërkimi intensiv me qindra oficerë në një mal.

Rrjeti korean SBS raportoi se një prej sekretareve të Won-soon kishte paraqitur një ankesë në policinë e Seulit të mërkurën mbrëma, ku akuzonte kryetarin për abuzim seksual që kishte nisur n kishte nisur në vitin 2017.

Një program televiziv për akuzën e pa ditur më parë ishte paraparë të transmetohej ditën e enjte, kur edhe u zhduk Won-soon./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë