Loading…

Kryetari i Suharekës i shpërblen me tenderë bashkëpartiakët: Këto janë top 10 firmat me më së shumti tenderë

  • 23/02/2020 | 14:18

Kryetari i Suharekës i shpërblen me tenderë bashkëpartiakët: Këto janë top 10 firmat me më së shumti tenderë

Në vitin 2019 Komuna e Suharekës ka realizuar projekte me kosto shumë të larta, ndërsa top përfituesit e këtyre projekteve janë persona të afërt me kryetarin aktual, Bali Muharremaj, që vjen nga radhët e AAK’së, transmeton Gazeta Metro.


I pari që gjendet në krye të listës së përfituesve të tenderëve në Komunës e Suharekës që qeveriset nga AAK, është ish-deputeti i kësaj parti, Blerim Kuçii.

Siç mund ta shihni edhe më poshtë, kompania ‘Hidroterm’ është përfituese me i madh, të cilët kanë fituar projekte me vlerën 1,723,134.8 euro, pronar i së cilës është Blerim Kuqi, ish-deputeti nga radhët e AAK’së.

 

Por përveç, Blerim Kuçit, përfitues tjetër nga tenderët e shpallur në këtë komunë është edhe Visar Kuçi, anëtari tjetër nga radhët e AAK’së.

Ai është i gjithashtu në top 10’shën e përfituesve të projekteve të shpallura nga Komuna e Suharekës. Visar Kuçi siç shihet në tabelën më lartë është përfitues i projekteve me vlerë 223,932,5 euro. Siç mund ta shihni, ai është regjistruar me emrin e operatorit ekonomik, Visar Kuçi B.I./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë