Loading…

Kryetari i Suharekës jep njoftimin e fundit nga gjendja e zjarreve në komunë

  • 01/08/2021 | 17:26

Kryetari i Suharekës jep njoftimin e fundit nga gjendja e zjarreve në komunë

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj tha se situata me zjarrin në zonën industriale në Shirokë është në kontroll.


Kjo sipas tij falë ndihmës së shpejt nga ekipet e zjarrfikësve të Prizrenit, Mamushës dhe Rahovecit.

Muharremaj tha se gjendja për momentin është në kontroll, por pavarësisht kësaj tha se janë në gjendje gatishmëri për arsye të temperaturave të larta, njofton Klankosova.

Kreu i Suharekës gjatë ditës kërkoi ndihmë nga komunat tjera për shkak të gjendjes serioze me zjarret në zonën industriale në Shirokë të Suharekës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë