Loading…

Kryeziu godet VV’në: Deri dje i quajtët gjykata të kapura e të korruptuara, sot po thoni se janë profesionale

  • 31/10/2019 | 20:07

Kryeziu godet VV’në: Deri dje i quajtët gjykata të kapura e të korruptuara, sot po thoni se janë profesionale

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka thënë se partitë që tashmë pritet të jenë në krye të qeverisjes së vendit, deri më dje kanë sharë gjykatat si të korruptuara dhe të ndikuara nga partitë kriminale, ndërsa sot thonë se janë profesionale, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Kryeziu ka shtuar se është interesante të lexohen shkrimet nga këto parti të cilat tashmë thonë se nuk duhet flitur kundër profesionalizmit dhe institucioneve të drejtësisë.

“Deri dje, gjykatat i quanin te kapura, te korruptuara, pa integritet e te ndikuara nga partite kriminale. Sot, sa e lezetshme me i lexuar, duke na akuzuar se kush jemi ne te flasim kunder vendimeve te gjykates supreme. Kunder profesionalizmit e institucioneve te drejtesise”, ka shkruar ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë