Loading…

Kryhet ekspertiza, shoferi del të jetë shkaktar i aksidentit në Kroaci ku vdiqën 12 persona

  • 06/08/2022 | 20:06

Kryhet ekspertiza, shoferi del të jetë shkaktar i aksidentit në Kroaci ku vdiqën 12 persona

Sipas mediave kroate gjetjet e ekspertëve në vendin e ngjarjes tregojnë se aksidenti ka ardhur si pasoje e humbjes së kontrollit nga ana e shoferit.


Për këtë arsye pritet të kryhet edhe testi për të vërtetuar nëse ngasësi ka qenë nën ndikim të alkoholit.

Pronari i firmës polake të auobusëve ndërkaq ka thënë se ka marrë informacion se njëri prej shoferëve ka vdekur në aksident.

Ai ka thënë se bëhet fjalë për shoferë polakë me përvojë duke hedhur poshtë mundësinë që ata t’i ketë marrë gjumi, pasi nuk janë fillestarë.

Në aksident, bëhet e ditur se 19 persona tjerë janë lënduar rëndë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë