Loading…

Kthehen kolonat, deri në 2 orë pritje në Merdarë

  • 05/01/2022 | 09:38

Kthehen kolonat, deri në 2 orë pritje në Merdarë

Fluksi i udhëtarëve që po dalin nga Kosova përmes pikës kufitare në Merdarë, është shtuar mëngjesin e sotëm.


Në përditësimin e fundit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, bëhet e ditur se pritjet në Merdarë po zgjasin deri në dy orë, derisa kolona është një kilometër.

Pritje rreth një orë ka në dalje të pikës kufitare te Dheu i Bardhë, derisa në Jarinjë pritjet zgjasin deri në 20 minuta.

Në pikat tjera kufitare nuk ka pritje më shumë se 5 minuta.

Ndërkaq për të hyrë në Kosovë, pritjet nuk janë më të gjata se 10 minuta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë