Loading…
Kthehet Lufta e Ftohtë? Lëvizja e radhës e Rusisë
  • 26/05/2018 | 08:44

Kthehet Lufta e Ftohtë? Lëvizja e radhës e Rusisë

Rusia do të përdorë euron në vend të dollarit në tregti të jashtme nëse Bashkimi Evropian e deklaron qëndrimin e saj kundër sanksioneve në Moskë, tha Ministri i Financave Anton Siluanov të enjten.


Duke folur në Forumin Ekonomik Ndërkombëtar në St. Petersburg, Siluanov tha: “Siç e shohim, kufizimet e imponuara nga sanksionet e SHBA’ve janë të një natyre jashtëtokësore. /transmeton gazetametro.net

Mundësia e kalimit nga dollari amerikan në euro varet nga qëndrimi i Evropës ndaj pozicionit të Ëashington’it.

SHBA’të kanë vendosur sanksione ndaj shtetit rus për shkak të aneksimit të Krimesë dhe për rolin e saj në Siri. gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë