Loading…

Kthehet moti i mirë, temperatura deri në 10 gradë

  • 29/01/2017 | 18:56

Kthehet moti i mirë, temperatura deri në 10 gradë

Pas më shumë se një muaj të temperaturave nën zero, nga nesër ato do të fillojnë të rriten, ndërsa në fund të javës së ardhëshme do të shënohet temperatura maksimale deri në 10 gradë.


Pas javëve me mot të ftohtë, gjatë ditëve të para të shkurtit parashikohet që temperaturat gradualisht të rriten në vlera pozitive, përcjell gazetametro.net.

Nga dita e mërkurë do të mbajë mot kryesisht me vransira dhe intervale me diell.

Ditën e mërkurë vende-vende priten mundësi për reshje të dobëta shiu, të përziera edhe me borë, ndërsa në vise malore vetëm borë.

Temperaturat gradualisht do të rriten rreth vlerave mesatare.

Ndërsa nga e premta deri të dielën temperaturat do të jenë pothuajse pranverore.

Në Prishtinë, të shtunën pritet që temperatura maksimale të arrijë deri në 9 gradë, ndërsa në Gjakovë, ku zakonisht shënohen temperaturat më të larta në vend, pritet që ajo të arrijë vlerat e 10 gradë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë