Loading…

Kualifikimi vendoset në Ishujt Faroe, ja kur zhvillohet ndeshja kthyese mes Klaksvik dhe Ballkanit

  • 04/08/2022 | 23:25

Kualifikimi vendoset në Ishujt Faroe, ja kur zhvillohet ndeshja kthyese mes Klaksvik dhe Ballkanit

Ballkani e ka bërë hapin e parë drejt kualifikimit në ‘Play-off’ të Conference League.


Skaudra kosovare ka triumfuar me rezultat 3 me 2 ndaj Klaksvik.

Ishte një paraqitje e mirë nga të drejtuarit e Ilir Dajës, të cilët pjesën e parë e mbyllen me avantazh të dy golave.

Gripshi dhe Korenica shënuan në 45 minutat e parë, kurse Albion Rrahmani shënoi me të filluar pjesa e dytë.

Kletsskard shënoi dy golat për skuadrën mysafire, e cila ringjalli shpresat pas rezultatit që deri në minutën e 69-të ishte duke humbur 3 me 0.

Ky është një rezultat për futbollistët e Ballkanit, të cilët e zhvillojnë ndeshjen kthyese pas një jave, respektivisht me 11 gusht, ora 20:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë