Loading…

Kuçi: Nëse se votojnë ushtrinë serbët e bëjmë me Ligj

  • 13/04/2017 | 20:28

Kuçi: Nëse se votojnë ushtrinë serbët e bëjmë me Ligj

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ka deklaruar se nëse serbët s’i votojnë ndryshimet kushtetuese, Ushtria e Kosovës do të bëhet me ligj.


Ai ka thënë se ushtria do të bëhet në koordinim të plotë me bashkësinë ndërkombëtare, mirëpo është kërkesë e tyre që në këtë proces të përfshihet dhe Lista Serbe.

“Ne duhet të kemi një ushtri që të jetë në mbikëqyrjen e NATO-së, të jetë anëtare e NATO-së, partner me të gjithë aleatët. Pra, qëllimi ynë është që të bëjmë një ushtri të tillë. Partnerët ndërkombëtarë kërkojnë që ne ta kemi Listën Serbe, që ta votojmë ushtrinë me ndryshimet kushtetuese,” ka thënë zv/kryeministri Kuçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë