Loading…

Kuçi: Qëndrimi i PDK’së, për mocionin dihet para votimit

  • 05/05/2017 | 22:14

Kuçi: Qëndrimi i PDK’së, për mocionin dihet para votimit

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi, sonte në emisionin politik “Debat”, në RTK ka deklaruar se qëllimi në PDK është që të kemi një dinamikë më të madhe.


Ai ka thënë se sa i përket mocionit të opozitës për rrëzim të qeverisë është të diskutohet më gjerë dhe të jetë vendim i përbashkët dhe i koordinuar.

“Në PDK para ditës së votimit të mocionit do të kemi vendim”, ka thënë ai. Kuçi, ka bërë të ditur se do të shikojnë interesin e vendit.

“Nëse nuk ka mundësi për vendimmarrje, të gjendet mënyra për të shikuar në zgjedhje. Nuk është mocioni që e rrëzon qeverinë”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë