Loading…

Kufijtë më të çuditshëm nëpër botë (Foto)

  • 22/12/2016 | 09:03

Kufijtë më të çuditshëm nëpër botë (Foto)

Kufijtë përcaktojnë fundin apo fillimin e një territori të një shteti. Shumë shtete kanë kufij shumë interesant duke treguar kështu edhe tolerancë me vete.

Kufij këta si një linjë apo shenjë rrugore, kufij në mes të një restauranti, apo fushe volejbolli e shumë të tjerë interesante, nga ndryshe siç jemi mësuar t’i shohim./gazetametro.net

Banorët e Naco-së, Arizona dhe Naço-së, Meksikë

international-borders-11-1

Sllovakia, Austria dhe Hungaria

international-borders-22__700

Norvegjia dhe Suedia

international-borders-5-1

Holandë dhe Belgjikë

international-borders-1-1

Haiti dhe Republika Dominikane, dallohen nga ligjet e tyre rrënjësisht të ndryshme të mbrojtjes së mjedisit

international-borders-7-1

Polonia dhe Ukraina

international-borders-9-1

Spanja dhe Portugalia

international-borders-25-1

SHBA dhe Meksika

international-borders-4-2

Argjentina, Brazili dhe Paraguai
international-borders-8__700
Macau Drives, Kina Kontinentale
international-borders-21__700
Bolivia dhe Brazili
international-borders-19-1
Danimarka dhe Suedia
international-borders-23-1
Suedia dhe Norvegjia
international-borders-10-1
 Gjermania, Holanda dhe Belgjika 
international-borders-24__700
SHBA dhe Kanada
international-borders-6-1__700
Gjermania dhe Çekia
international-borders-2-1
Ku Spanja mbaron dhe Portugalia fillon
international-borders-3-1

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë