Loading…

Kufizohuni në këto ushqime nëse doni dhëmb të shëndetshëm

  • 01/10/2023 | 14:57

Kufizohuni në këto ushqime nëse doni dhëmb të shëndetshëm

Për fat të keq, në këtë kategori hyjnë edhe ato ushqime që përgjithësisht vlerësohen si të shëndetshme, përveç atyre që janë shumë të shijshme.


Por nëse doni të keni dhëmbë të shëndetshëm, duhet domosdoshmërisht të kufizoheni edhe në konsumin e tyre.

Këto janë ushqimet që duhet t’i konsumoni më rrallë:

Kafe dhe caj

Salcë Soje

Verë e kuqe

Verë e bardhë

Manaferrat

Pijet e gazuara

Turshitë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë