Loading…

Kufjet me Wireles, më të kërkuarat e 2016-ës (Foto)

  • 26/12/2016 | 22:04

Kufjet me Wireles, më të kërkuarat e 2016-ës (Foto)

Grafiku i paraqitur e ilustron mësë miri pse Apple humbi shumë. 40% e të anketuarve nga Consumer Technology Association, thanë se kufjet janë dhurata teknologjike më e kërkuar këtë vit duke i vendosur përpara një telefoni.


 Javën e kaluar mbërritën kufjet wireless të shumtëpritura të Apple të cilat ishin subjekt i vonesave të vazhdueshme të daljes në shitje për shkak të problemeve teknike saqë u vu në dyshim një debutim i mundshëm në 2016-tën.

Por humbja më e madhe e Apple ishte mungesa e pjesëmarrjes së kufjeve wireless në “sezonin e pushimeve të fundvitit” ku mbarë bota drejtohet dyqaneve për të blerë një dhuratë për njerëzit e dashur.

Ndryshe kufjet 159 dollarëshe mund të blihen tanimë dhe online. Airpods shkaktuan shumë debate te fansat e Apple, kur nuk dolën në treg në të njëjtën kohë me iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus në Shtator.Kufjet me wireless janë tanimë të disponueshme në më shumë se 100 shtete në SHBA, Britani e Madhe,Kanada, Australi dhe Japoni. Ato kanë dalë në shitje në Kinë, Hong Kong, Francë, Gjermani, Indi, Meksikë, Holandë dhe UAE./Gazetametro.net

chartoftheday_7286_most_popular_tech_gifts_2016_n-650x358

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë