Loading…

Kufoma e gjyshes gjendet në pitonin përbindësh që e kishte gëlltitur të tërën

  • 25/10/2022 | 20:09

Kufoma e gjyshes gjendet në pitonin përbindësh që e kishte gëlltitur të tërën

Një grua e moshuar ishte mbytur pastaj gëlltitur nga një piton i gjatë 6.7 metra në Indonezi. Ajo ishte zhdukur të dielën në plantacionit pasi kishte dalë për të mbledhur kauçuk, transmeton Gazeta Metro.


Policia i ka thënë CNN Indonezia që kërkimi për gruan e zhdukur nisi pasi viktima nuk ishte kthyer nga mbledhja e kauçukut në një plantacion në provincën Jambi të dielën.

Bashkëshorti i saj kishte kërkuar rrotull por kishte gjetur vetëm sandalet, xhaketën, shaminë dhe briskun e gruas së tij të pafat ka njoftuar shefi i policisë së rajonit Herafa.

Burri i saj ishte kthyer të nesërmen me një grup për të vazhduar kërkimin dhe kishin rastisur në gjarprin përbindësh me mesin e fryrë, pasi kishte ngrënë diçka të madhe, ka konfirmuar policia.

Në xhirimin tronditës të publikuar nga CNN Indonezia shihet si vullnetarët e shfrytëzojnë një degë druri për ta ngulur në vend derisa tjerët i bien mbi zonën e fryrë.

Fshatarët pastaj vazhdojnë ta copëtojnë dhe ta prenë me kujdes, ku edhe zbuluan atë që thanë se zyrtarët njoftuan se ishte kufoma e gruas së zhdukur.

Sipas të gjitha gjasave pitoni kishte kafshuar viktimën para se të mbështillte veten përreth saj duke e ngulfatur para se ta gëlltiste, që ishte përllogaritur të ketë zgjatur së paku dy orë.

Ky gjarpër përbindësh nuk është as rekordi i pitonëve të vërejtur në këtë fshat, më parë ishte parë një i gjatë 8.2 metra. Ai piton ishte arratisur duke i lënë të shqetësuar banorët lokal./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë