Loading…
Kujdes ndaj flokëve të yndyrshëm, ja zgjidhja
  • 19/10/2018 | 21:08

Kujdes ndaj flokëve të yndyrshëm, ja zgjidhja

Flokët e yndyrshëm janë një problem shumë shqetësues për shumë persona. Çdo ditë kur bëhemi gati për të dalë problem më shqetësues është prania e yndyrës në flokë.


Ndërkohë jeni ju ato që keni në dorë fatin e shëndetit të flokëve tuaj. Më poshtë do të lexoni disa këshilla që do ju ndihmojnë të qëndroni larg flokëve të yndyrshëm.

Mbani duart larg flokëve

Këtu përfshihet edhe krehja e tepërt e tyre. Prekja e vazhdueshme e flokëve ndikon dukshëm në përkeqësimin e gjendjes së tyre.

 

Mos i pastroni shpesh

Larja apo fërkimi i tepërt  mund të irritojë lëkurën e kokës, duke shkaktuar edhe me shumë yndyrë. Është mirë që të përdorni ujin e ftohtë në fund të dushit, sepse largon gjëndrat dhjamore, për dallim nga uji i nxehtë.

 

Thani flokët në mënyrë natyrale

Sa më shpesh që keni mundësi, flokët duhet t’i thani në mënyrë natyrale, apo në temperaturë krejtësisht minimale.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë