Loading…

Kuka emocional pas Olimpiadës: Majlinda, Disi, Nora, Akili, Loriana, heronjtë e lirisë së fituar me gjak

  • 30/07/2021 | 16:12

Kuka emocional pas Olimpiadës: Majlinda, Disi, Nora, Akili, Loriana, heronjtë e lirisë së fituar me gjak

Driton Kuka, mjeshtri i madh i xhudos, ka bërë një postim mjaft emocionues në ‘Facebook’, pas aventurës në Lojërat Olimpike 2020.


Në Tokio, Kosova korri një sukses të madh në xhudo, duke siguruar dy medalje të arta, fal Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit.

Driton Kuka ka falënderuar sportistët e tij, duke thënë se ata kanë ngritur sportin kosovar aty ku të gjithë janë lutur ta shohin.

Madje, Toni i ka quajtur Lorianën, Majlindën, Norën, Distrian dhe Akilin si heronj të lirisë së fituar me gjak.

Më poshtë Periskopi ua përcjell postimin e plotë të Toni Kukës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë