Loading…

Kundërshtari i Ballkanit në Conference League shënon fitore në fund të ndeshjes

  • 01/10/2022 | 22:32

Kundërshtari i Ballkanit në Conference League shënon fitore në fund të ndeshjes

CFR Cluj ka shënuar fitore shumë të rëndësishme sonte përballë Petrolul me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 12’të të Superligës së Rumanisë, transmeton Gazeta Metro.


Goli i vetëm i ndeshjes u realizua në minutën e 91’të nga mbrojtësi i krahut të djathtë, Christian Manea.

Gjatë gjithë takimit ishte CFR Cluj më dominuese dhe kërkuese në fushë për të gjetur golin e fitores.

Me këtë triumf vendasit arrin në kuotën e 21 pikëve dhe radhiten në pozitën e katërt, ku kanë tre pikë më pak se kreu i tabelës Farul Constanta.

Në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Conference League mes Ballkanit dhe CFR Cluj rezultati përfundimtar kishte qenë 1-1.

Në grupin G kampioni në fuqi i Kosovës dhe klubi rumun kanë vetëm nga një pikë dhe ndajnë vendin e tretë e të katërt. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë