Loading…

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje, luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

  • 24/11/2022 | 09:14

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje, luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera.


Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H.

Ditën e nis grupi G, me ndeshjen Zvicër – Kamerun, ndeshje kjo e cila luhet me fillim nga ora 11:00.

Më pas, mesditën dhe pasditen e vazhdon grupi H, me ndeshjet Uruguai – Koreja e Jugut dhe Portugali – Gana.

Uruguai e luan ndeshjen e vet me fillim nga ora 14:00, derisa Portugalia luan me fillim nga ora 17:00.

Ndërsa, për ta mbyllur ditën duhet kthyer te grupi G, ku Brazili do të përballet me Serbinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë