Loading…

Kupa e Kosovës: Ja rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve të sotme

  • 01/12/2021 | 13:40

Kupa e Kosovës: Ja rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar pjesët e para në 11 ndeshjet që janë duke u zhvilluar në Kupën e Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante.


Pas 45’ minutave lojë të zhvilluar, skuadrat si Gjilani, Prishtina e Ballkani gjenden në epërsi kundër kundërshtarëve të tyre, përcjell KosovaPress.

Pas pjesës së parë, Gjilani gjen vetën në epërsi minimale 1:0 kundër skuadrës A&N, kurse Prishtina është në avantazh prej 2:0 kundër Besa Pejës, ku me rezultat të njëjtë në avantazh është edhe Ballkani kundër Rahovecit.

Në anën tjetër, skuadra në formë Llapi është duke barazuar me rezultat 1:1 me skuadrën nga Kamenica FC Kika.

Të gjitha rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve të sotme në Kupën e Kosovës.

Ramiz Sadiku 0 – 0 Vushtrria

Feronikeli 0 – 0 Fushë Kosova

A&N 0 – 1 Gjilani

Drenica 1 – 0 Vllaznia

Besa Pejë 0 – 2 Prishtina

Malisheva 0 – 0 Istogu

Ulpiana 1 – 0 Vëllaznimi

Rahoveci 0 – 2 Ballkani

Trepça ’89 0 – 1 2 Korriku

Llapi 1 – 1 Kika

KF Prizreni 0 – 1 Onix

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë