Loading…

Kur nisë dueli dhe kush është favoriti mes Florian Markut dhe Chris Kongos

  • 31/03/2024 | 16:38

Kur nisë dueli dhe kush është favoriti mes Florian Markut dhe Chris Kongos

Florian Marku dhe Chris Kongo do të luftojnë në O2 Arena në Londër. Kjo ndeshje e peshës së lehtë është pjesë e një eventi të duelit më madhor Frazer Clarke – Fabio Wardley. Të dy luftëtarët synojnë fitoren në këtë ndeshje vendimtare.


“Mbreti Shqiptar”, i pamposhtur me një rekord prej 13 fitoresh, ndërsa ka një barazim, u kthye në profesionist në vitin 2018. Fitorja e tij e fundit erdhi kundër Dylan Moran me nokaut teknik.

Chris Kongo, me një rekord prej 14 fitoresh dhe 2 humbjesh që kur u kthye në profesionist në vitin 2016, u përball me një humbje vendimtare ndaj Ekow Essuman në luftën e tij të fundit.

Rezultatet e ndryshme të ndeshjeve të tyre të fundit sugjerojnë se Marku është favorit i dukshëm, veçanërisht në kategorinë e peshës së lehtë, ku të dy kanë konkurruar në mënyrë efektive.

Dueli pritet të nisë në ora 22:30 sipas kohës tonë lokale. /Telegrafi/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë