Loading…

Kur Opel Kadett lë pas një Ferrari 458

  • 26/12/2021 | 21:58

Kur Opel Kadett lë pas një Ferrari 458

Kur flasim për gjigantin gjerman Opel, shumëkujt i shkon mendja të modeli legjendar i Kadett GSI që ishte një prej hatback më të kërkuara i asaj kohe.


E një kompani që merret me modifikimin e veturave WKT, nuk e ka harruar këtë Opel Kadett, transmeton Telegrafi.

Nën kapak i futi motorin 2 litërsh turbo-benzinë nga Opel Astra OPC, dhe i rriti kuaj-fuqi deri në 695.

E një sërë detajesh teknike të kësaj veture mbeten sekret, por dihet që shpejtësinë nga 100 në 200 e arrin për 4,57 sekonda, derisa atë prej 100 në 250 për 8,26 sekonda.

Se për çfarë bëhet fjalë e dëshmon më së miri videoja e publikuar më poshtë që është realizuar thuajse dhjetë vite më parë ku zhvillohet një garë e ashpër mes këtij Opeli dhe një Ferrari 458 – ku fitues del Opel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë