Loading…

Kur puna e njeriut dhe natyra bëjnë mrekullira (Foto)

  • 25/12/2016 | 18:14

Kur puna e njeriut dhe natyra bëjnë mrekullira (Foto)

Pavarësisht se sot teknologjia ka përparuar aq shumë duke kryer pothujase çdo punë tonën, natyra akoma ka freksinë e saj dhe bukurinë që nuk mund ta zëvendësoj as interneti dhe askush tjetër.


Njerëzit sot janë duke punuar pak për natyrën, nuk e mirëmbajnë siç duhet sidomos në pjesët e thella malore, kujdesi është i mangët, megjithatë natyra di të kujdeset vetë për veten dhe për përpjektjet e njeriut, si shtëpitë, hotelet, kasollet, etj.

Gazetametro.net ka zgjedhur disa fotografi mahnitëse të shtëpive që njerëzit i kanë ndërtuar por natyra i ka ruajtur dhe i ka dekoruar në mënyrën e vet. Nuk ka fare dyshim që natyra është atkitekti më i mirë.

Restaurant “The Rock” , Zanzibar, Tanzania
516455-0_1167a0_da5d4248_orig-1000-dddb19e8af-1470402287

 Matamata, New Zealand
516255-ifeur-1000-6cd455a260-1470402287

Francë
515655-82e399835c4049f9f960a55ab06cad58-1000-6db0414e87-1470402287

Itali, Slloveni
515505-camping-luca-vuerich-by-giovanni-pesamosca-architetto-yellowtrace-11-1000-beebe454ec-1470402287

Shtëpia e gurit Fafe, Portugali
516405-0_117190_949f7c59_orig-1000-805fccf483-1470402287

Shtëpia në pemë Portland, Oregon
516305-1600x1200-amazing-tree-house-resort-oregon-1000-cc5cd7fb93-1470402287

 Hoteli “The Rogner Bad Blumau” Styria, Austria
516205-hotel_therme_rogner_bad_blumau_kunsthaus-1000-1926694192-1470402287

            Kandovan, Iran
515905-flickrelizatasbihi2-1000-6ba057b5cd-1470402287

Wales, Mbretëria e Bashkuar
515805-06_1-1000-c5d06d93cf-1470402287

Troyes, Francë
515755-61738-__username__-1000-30a0e5b76f-1470402287

Shtëpia në afërsi të ujit, Blagaj, Bosnje dhe Hercegovinë
516055-soawesome-1000-ea3a5be315-1470402287

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë