Loading…

 Kur ta shikoni trafikun në Kinë, nuk do të ankoheni për atë në Prishtinë

  • 03/01/2017 | 18:31

 Kur ta shikoni trafikun në Kinë, nuk do të ankoheni për atë në Prishtinë

Shpeshherë ankohemi se kemi trafik të mbingarkuar, rrugë të mbushura me makina dhe hapsirë të pamjaftueshme për të parkuar, transemton Gazeta Metro.


Por ka shtete që kanë probleme ende më të mëdha në këtë drejtim.

Kina së shpejti do të ketë makina më shumë se popullata e Shteteve të Bashkuara (SHBA). Numri i kinezëve që ngasin automjete është gati 300 milionë,  sipas agjencisë së statistikave atje.

Deri në vitin 2011, rreth 174 milion shoferë të makinave janë regjistruar në Ministrinë e Sigurimit Publik në Kinë.

Ndërsa vetëm në vitin 2015, janë shitur afër 3 milion makina./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë