Loading…

Kur Vjosa Osmani thërriste Xhavit Ukajn me emër të veçantë, shkonin mirë me njëri-tjetrin në fushatë

  • 11/07/2020 | 09:05

Kur Vjosa Osmani thërriste Xhavit Ukajn me emër të veçantë, shkonin mirë me njëri-tjetrin në fushatë

Seanca e sontme e Kuvendit, ku po pritej të votohej rishikimi i buxhetit u ndërpre nga Vjosa Osmani, pasi për pak sa nuk eskaloi situata.

Fjalë fyese e ofenduese kishte nga disa deputetë në drejtim të njeri tjetrit, por ishte Xhavit Ukaj nga LDK që mësyu drejt foltores së Osmanit, duke e bartur kështu konfliktin nga fjalët tek veprimi fizik.

Tani, po qarkullon një video nëpër internet kur në kohë fushate Osmani prezantonte kandidatët për deputet.

Osmani ishte e zgjedhura e LDK-së për kryeministre të vendit, ndërsa Ukaj një nga të listuarit për deputet.

Në video Osmani dëgjohet ta thërret kumbueshëm emrin e kandidatit “Xhavit Ukaj”, shkruan Insajderi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë