Loading…

Kurdisjet e ndeshjeve: UEFA nis hetimin ndaj tri skuadrave të Superligës

  • 07/05/2021 | 08:35

Kurdisjet e ndeshjeve: UEFA nis hetimin ndaj tri skuadrave të Superligës

Në javët e fundit, janë rritur dyshimet për kurdisje të ndeshjeve në Superligën e Kosovës.


Për këtë dukuri është e njoftuar edhe Prokuroria e Shtetit.

UEFA poashtu është duke i monitoruar me kujdes të shtuar zhvillimet e fundit në këtë aspekt.

UEFA ka dërguar një letër në adresë të Federatës së Futbollit të Kosovës, duke e njoftuar se po heton tri skuadra të Superligës për kurdisje, bën të ditur mediumi “Indeksonline”.

Mësohet se një nga faktorët kyç që po merr përbazë UEFA, janë lëvizjet e shpeshta të kuotave në bastoret ndërkombëtare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë