Loading…

“Kurrë nuk vi në VV, jeni sikurse PDK’ja”: “New Sheriff” thyen premtimin dhe tradhton votuesit

  • 14/01/2021 | 15:46

“Kurrë nuk vi në VV, jeni sikurse PDK’ja”: “New Sheriff” thyen premtimin dhe tradhton votuesit

Në vitin 2017, ish-anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK’së), Vjosa Osmani kishte deklaruar që ajo kurrë nuk do të shkojë në Vetëvendosje, gjatë një debati që kishte me Shqipe Pantinën. Osmani kishte thënë se VV janë i njëjti brumë si Partia Demokratike e Kosovës (PDK), shkruan Gazeta Metro.


Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani sot ka nënshkruar marrëveshje me liderin e VV’së, Albin Kurti që të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Mirëpo duket se Osmani i ka rënë pishman fjalët që i kishte thënë në vitin 2017.

Gjatë një debati parlamentar në vititn 2017, ajo i kishte thënë Shqipe Pantinës së VV’së, që ajo vet nuk shkon kurrë në Vetëvendosje pasi janë brumi i njëjtë si PDK.

Më poshtë keni fjalimin e saj. //gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë