Loading…

“Kurti bëri marrëveshje me Vucicin në ditën kur u kthyen trupat e shqiptarëve nga varrezat masive në Serbi”

  • 03/10/2021 | 08:00

“Kurti bëri marrëveshje me Vucicin në ditën kur u kthyen trupat e shqiptarëve nga varrezat masive në Serbi”

Analisti dhe gazetari Vehbi Kajtazi ka kujtuar premtimin e Kurtit se nuk do të negocionte me Serbinë, pa e diskutuar temën e të pagjeturve, fillimisht.


Kështu tha ai në emisionin e debatit të Dukagjinit.

“Kjo marrëveshje u nënshkrua në ditën kur trupat e shqiptarëve u kthyen nga varrezat massive të Serbisë. Pra Kurti me anë të mashtrimit e ka rritur subjektin e tij politik dhe tregoi se është i gatshëm me nënshkru marrëveshje edhe më të këqija se ajo e 2016-tës.  Prej sotit, nis zbatimi i marrëveshjes së negociuar nga Kurti me Vuciqin”, ka thënë Kajtazi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë