Kurti dhe Osmani pranuan të diskutojnë nesër Asociacionin, vartësit thonë ‘Zajednica s’kalon’

Këshilltari i kryeministrit Albin Kurti, Erzen Vraniqi, përmes një postimi në Facebook ka pretenduar se insistimi për të themeluar Asociacionin e komunave me shumicë serbe është në kundërshtim me vullnetin e popullit të Kosovës, të cilët e kanë votuar VV’në, transmeton Gazeta Metro. Ai ka thënë se vlerat dhe parimet politike për të cilat është … Vazhdoni me leximin e Kurti dhe Osmani pranuan të diskutojnë nesër Asociacionin, vartësit thonë ‘Zajednica s’kalon’