Loading…

Kurti: Do të takohem shpejt me Presidentin Thaçi

  • 26/10/2019 | 22:35

Kurti: Do të takohem shpejt me Presidentin Thaçi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se së shpejti do të zhvillojë një takim me Presidentin Thaçi, duke shtuar se ky do të jetë takim shumë i mirë për Kosovën, shkruan Gazeta Metro.


Në ABC News, Kurti ka folur për shumë gjëra, duke përfshirë këtu edhe takimin pesë orësh që pati me Kryeministrin Edi Rama.

Kreu i Vetëvendosjes ka folur edhe për pjesëmarrjen e tij dhe të Thaçit në një ngjarje në Shqipëri.

“Nuk u takova me Presidentin Thaçin se ai mbajti një fjalim dhe shkoi, por do të kem takim me të së shpejti dhe do jetë një takim shumë i mirë për Kosovën”, ka thënë Kurti.

Kurti, siç duket këto fjalë i ka thënë duke u bazuar në takimin ku pritet të dekretohet si Kryeministër nga Presidenti Thaçi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë