Loading…

Kurti e Konjufca bëjnë homazhe në Gllogjan në 25 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit

  • 24/03/2023 | 12:13

Kurti e Konjufca bëjnë homazhe në Gllogjan në 25 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, sot kanë shkuar në Gllogjan për të nderuar dëshmorët e kombit me rastin e shënimit të 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit.


Fillimisht, homazhe bëri Konjufca dhe më pas shkoi Kurti bashkë me dy ministrat e tij, atë të Mbrojtjes Armend Mehaj dhe atë të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Para tyre në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit”në Gllogjan, homazhe bëri edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Pas homazheve, Kurti pritet të qëndrojë te familja Haradinaj për vizitë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë