Loading…

Kurti e Osmani shkelin masat anti-COVID, mbledhin qindra persona në Pejë

  • 03/02/2021 | 14:22

Kurti e Osmani shkelin masat anti-COVID, mbledhin qindra persona në Pejë

Masat antiCovid po vazhdojnë të shkelen edhe në ditën e parë të fushatës parazgjedhore.


Edhe pse në Prishtinë dhe në Prizren, Vetëvendosje nisi fushatën në mënyrë më simbolike, vizita në Pejë e kandidatit për kryeministër të kësaj partie, Albin Kurti, dhe kandidates për presidente, Vjosa Osmani, është përcjellë me turmë të madhe të njerëzve.

Përkundër që Kurti e Osmani kishin vendosur që ecja të ishte në hapësirë të jashtme, turma ishte e madhe dhe duke mos respektuar distancë sociale.

Ndryshe, edhe partitë e tjera kanë shkelur masat antiCovid në vazhdimësi, që nga shpallja e zgjedhjeve parlamentare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë