Loading…

Kurti e pranoi Asociacionin, Tahiri i gjuan ‘thumba’: Erdha, dështova, mashtrova, pranova

  • 23/03/2023 | 09:32

Kurti e pranoi Asociacionin, Tahiri i gjuan ‘thumba’: Erdha, dështova, mashtrova, pranova

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pasi kryeministri Albin Kurti e pranoi publikisht që Asociacioni i komunave me shumicë serbe është pjesë e Marrëveshjes së Ohrit, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka thënë se Kurti ka dështuar, mashtruar dhe në fund e ka pranuar Asociacionin, të cilin dikur në opozitë e kundërshtonte.

”ERDHA, DËSHTOVA, MASHTROVA, PRANOVA -i atribuohet Kurtit pas pranimit publik te asociacionit,” ka shkruar ajo.

Ndryshe, mbrëmë në një intervistë për RTK shefi i ekzekutivit kosovar më në fund e ka pranuar se në marrëveshjen e Ohrit është edhe zbatimi i Asociacionit.

“Në marrëveshje ka Asociacion. Neni 10 e thotë se të dy palët duhet të zbatojnë marrëveshjet e kaluara që janë të obligueshme. Pra janë 39 marrëveshje që duhet të zbatohen. Janë marrëveshje si ajo për kthimin e librave kadastralë që është e pesta në listë”, deklaroi tutje Kurti. /gazetametro.net

‘Qeveri pa legjitimitet’, ‘mashtruesa’: Reagime të shumta pasi Kurti e pranoi që marrëveshja e Ohërit ka Asociacion

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë